Zwiedzaj łatwiej i przyjemniej z systemem słuchawkowym dla grup. Jeśli chcesz podczas zwiedzania czuć się swobodnie i komfortowo, skorzystaj z systemu TOUR GUIDE. Każdy z uczestników otrzymuje odbiornik z słuchawkami i smyczą. Dzięki temu, nawet będąc w znacznej odległości od przewodnika może słuchać jego opowieści. System nagłośnienia doskonale sprawdza się przy oprowadzaniu jednocześnie kilku grup w danym pomieszczeniu, muzeum, miejscach związanych z religią czy spacerach pieszych po mieście.

CZYM JEST TOUR GUIDE?

Systemy tour guide to małe i przenośne urządzenia, podobne do telefonu komórkowego, które służy do komunikacji radiowej.  Każdy z aparatów wyposażony jest w zestaw słuchawkowy i smycz. Dzięki temu systemowi komunikacja z przewodnikiem przebiega bez zakłóceń. 

SYSTEM ZNALAZŁ ZASTOSOWANIE:

 • przy dużych grupach
 • w turystyce pielgrzymkowej
 • w czasie zwiedzania kościołów
 • w czasie zwiedzania zakładów pracy, linii produkcyjnych
 • na konferencjach
 • w czasie plenerów fotograficznych połączonych ze zwiedzaniem miasta
 • przy kilku grupach zwiedzających jednocześnie jeden obiekt, jedną przestrzeń

DLACZEGO WARTO ZWIEDZAĆ Z SYSTEMEM TOUR GUIDE?

System ułatwi przekazanie wiedzy oprowadzającego wszędzie tam, gdzie generowany jest hałas lub należy zachować ciszę w czasie zwiedzania (świątynie czy muzea).  Jeśli nasza grupa zwiedza autokarem, pieszo, rikszami czy innym środkiem transportu.  Korzystając z GuideTour informacje mogą być przekazywane ciszej, co ma niebanalne znaczenie w parkach narodowych lub rezerwatach przyrody. Zwiedzając z systemem słuchawkowym znacząco zyskujemy na czasie zwiedzania, grupa słucha opowieści przewodnika spacerując czy przemieszczając się z miejsca na miejsce.

JAK WYGLĄDA I JAK DZIAŁA TOUR GUIDE?

Systemy słuchawkowe GuideTour są:

 • proste w obsłudze
 • lekkie 
 • nowoczesne
 • można przekazać o wiele więcej wiadomości niż w czasie klasycznego zwiedzania z przewodnikiem

Ich użytkownicy słyszą wyraźnie przewodnika lub pilota, przez co lepiej przyswajają przekazywane im informacje. Nie musząc skupiać całej uwagi na oprowadzającym mogą wygodniej smakować atrakcji i bardziej przeżywać wyjazd. Również osoby starsze lub słabiej słyszące będą pełnoprawnymi uczestnikami każdego zwiedzania.

 

Wycieczki organizowane przez CICERONE bardzo często korzystają z nowoczesnego systemu TOUR GUIDE. System jest obowiązkowy przy wycieczkach autokarowych, po Łodzi, województwie czy dłuższych wyjazdach po Polsce (wycieczki "z biletem").  Koszt używania systemu jest wliczony w cenę wycieczki.

Zamawiasz wycieczkę i chcesz, aby twoja grupa mogła korzystać z systemu słuchawkowego to istnieje taka możliwość. Koszt wynajmu systemu dla grupy to cena 5 zł za zestaw dla jednego uczestnika. Maksymalna liczba uczestników w grupie korzystającej z systemu, to 50 osób.